تبلیغات
✿ ♡آخرین مسافر غریب زمان✿ ♡ - تاریخچه مسجد مقدس جمكران
مسجد صاحب الزمان - عجل الله تعالى فرجه الشریف - در 6 كیلومترى شهر مقدس قم واقع شده و همواره پذیراى زائرینى از نقاط مختلف ایران و جهان مى باشد. این مكان مقدس ، تحت توجهات و عنایات خاصه حضرت بقیه الله قرار دارد و خود آقا از شیعیانشان خواسته اند كه به این مكان مقدس ‍ روى آورند، زیرا این مكان مقدس داراى زمین شریفى است و حق تعالى آن را از زمین هاى دیگر برگزیده است .تاریخچه مسجد صاحب الزمان علیه السلام  
شیخ حسن بن مثله جمكرانى مى گوید: من شب سه شنبه ، 17 ماه مبارك رمضان سال 393 قمرى در خانه خود خوابیده بودم ناگاه ، جماعتى از مردم به در خانه من آمدند و مرا از خواب بیدار كردند و گفتند برخیز و طلب امام مهدى علیه السلام را اجابت كن كه تو را مى خواند.

⬛⬛⬛ بقــیّہ در اכامـہ مطلــبــ  ⬛⬛⬛

آنها مرا به محلى كه اكنون مسجد (جمكران ) است آوردند. چون نیك نگاه كردم ، تختى دیدم كه فرشى نیكو بر آن تخت گسترده شده و جوانى سى ساله بر آن تخت ، تكیه بر بالش كرده و پیرى هم پیش او نشسته است ، آن پیر حضرت خضر علیه السلام بود. پس آن پیر مرا بنشاند.
حضرت مهدى علیه السلام مرا به نام خود خواند و فرمود: برو به حسن مسلم ، كه در این زمین كشاورزى مى كرد، بگو كه این زمین شریفى است و حق تعالى آن را از زمینهاى دیگر برگزیده است و دیگر نباید در آن كشاورزى كنند.
حسن بن مثله گفت : یا سیدى و مولاى ، لازم است كه من دلیل و نشانه اى داشته باشم و الا مردم حرف مرا قبول نمى كنند، آقا فرمود: تو برو و آن رسالت را انجام بده ، ما خودمان نشانه هائى براى آن قرار مى دهیم و پیش ‍ سید ابوالحسن برو و به او بگو حسن مسلم را احضار كند و سود چند ساله را كه از زمین بدست آورده است وصول كند و با آن پول مسجد را بنا كند.

نماز امام زمان علیه السلام در مسجد جمكران 
امام زمان علیه السلام به حسن بن مثله جمكرانى فرمود: به مردم بگو: بدین مكان رغبت كنند و آنرا عزیز دارند. و چهار ركعت نماز در آن گذارند. دو ركعت اول به نیت نماز تحیت مسجد است كه در هر ركعت آن یك حمد و هفت قل هو الله احد خوانده مى شود و در حالت ركوع و سجود هم هفت مرتبه ذكر را تكرار كنند. دو ركعت دوم به نیت نماز صاحب الزمان علیه السلام خوانده مى شود، بدین صورت كه سوره حمد را شروع مى كنیم و چون به آیه ایاك نعبد و ایاك نستعین مى رسیم این آیة شریفه را صد مرتبه تكرار مى كنیم و بعد از آن بقیه سوره حمد را مى خوانیم ، بعد از پایان حمد سوره قل هو الله احد را فقط یكبار مى خوانیم و به ركوع مى رویم و ذكر سبحان ربى العظیم و بحمده را هفت مرتبه ، پشت سر هم تكرار مى كنیم و ذكر هر كدام از سجده ها نیز، هفت مرتبه است . ركعت دوم نیز به همین گونه است . چون نماز به پایان برسد و سلام داده شود، یكبار گفته مى شود: لااله الا الله و به دنبال آن تسبیحات حضرت زهرا علیهماالسلام خوانده شود و بعد از آن به سجده رفته و صد بار بگوید: اللهم صل على محمد و آل محمد.


منبع :
كتاب مسجد مقدس جمكران تجلیگاه صاحب الزمان (عج) - تالیف : سید جعفر میر عظیمى
طبقه بندی: زندگی نامه ی امام زمان، ظهور قائم در ادیان،
برچسب ها: تاریخچه ی مسجد جمکران، حسن مسلم،

تاریخ : شنبه 19 فروردین 1396 | 06:17 ب.ظ | نویسنده : زهرا شیری | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.